ambiente-vtd4-g-eco-lacPo pierwsze musimy mieć pewność jakie drzwi potrzebujemy

Najważniejsze pytania jakie powinniśmy sobie postawić to:

  • Do jakiego wnętrza mają być przeznaczone?
  • Jakie maja spełniać wymogi estetyczne i użytkowe?
  • Czy mają to być drzwi o strukturze drewna, malowane w kolor, szklane, pełne lub z szybkami, przesuwne, ukryte czy jeszcze inne?

Dopiero wtedy gdy jesteśmy przekonani co chcemy możemy udać się na zakupy. W Polsce mamy ponad 1000 producentów okien i drzwi, jest na rynku ogromna ilość różnego rodzaju drzwi wykonanych z różnych materiałów , różnej jakości. Dokładając do tego armię sprzedawców którzy za wszelką cenę pragną sprzedać swój produkt ( nie zawsze najwyższej jakości ) musimy bezwzględnie wiedzieć jakie drzwi chcemy. Tylko ta wiedza uchroni nas od tego, że niechcący sprzedawca „wciśnie” nam drzwi z których do końca nie będziemy zadowoleni.

Musimy pamiętać, ze drzwi to nie tylko „zamykacze” pomieszczeń ale ważny element wykończenia i ozdoby naszego domu.

Zakup drzwi to inwestycja na lata, nierzadko na zawsze. Nie powinniśmy wybierać pośrednich, chwilowych rozwiązań. Warto poświęcić więcej czasu, zbadać rynek i kupić drzwi z których będziemy zadowoleni i będą nam służyły przez długie lata.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę, od której kupimy drzwi?

Same drzwi to nie wszystko. Drzwi trzeba zamontować. Wybieramy firmy które zapewnią fachowy pomiar i profesjonalny montaż. Dobrze by było aby firma w której zamierzamy kupić drzwi z montażem posiadała własną ekipę montażową. Nie rozmywa to odpowiedzialności oraz co bardzo ważne zapewni skuteczną opiekę posprzedażową i gwarancyjną. Trudno będzie reklamować drzwi lub ich montaż zgodnie z zapisami karty gwarancyjnej gdy ekipa jest obca i na przykład zajęta jest w tym czasie innymi „ważnymi” pracami lub po prostu już nie współpracuje z danym sklepem.

Pomiar drzwi

Bardzo ważny jest fachowy pomiar podczas którego ustalamy wiele czynników wpływających na zamówienie odpowiednich drzwi. Podczas pomiaru ustalamy:

  • szerokość i wysokość drzwi,
  • grubość muru w celu dobrania odpowiedniej ościeżnicy regulowanej,
  • kierunki otwierania, czy będą to drzwi lewe czy prawe,
  • czy drzwi nie otwierają się kolizyjnie.
  • W jakie zawiasy będą wyposażone np. ukryte.
  • Rodzaj zamka i zamknięcia poszczególnych drzwi, czy zamek zwykły, czy magnetyczny
  • Czy drzwi łazienkowe mają być wyposażone w tuleje czy w podcięcie wentylacyjne.

Ważnym elementem jest oznaczenie łączenia podłóg, które powinno być niewidoczne, zasłonięte skrzydłem drzwiowym. Warto jest przewidzieć rozmieszczenie kontaktów w stosunku do kierunków otwierania drzwi. Niemalże w każdym mieszkaniu jest jeszcze kilka indywidualnych rozwiązań o których warto porozmawiać z technikiem podczas pomiaru. Dodatkowym naszym zyskiem zamawiając drzwi z montażem jest niższa stawka VAT bo tylko 8%. Kupując same drzwi musimy zapłacić VAT 23%. Wybierając firmę w której zamierzamy kupić drzwi powinniśmy sprawdzić jak długo jest na rynku, czyje produkty sprzedaje, jaką ma historię. Sprawdzić opinię w internecie i w branży np. u znajomych lub u projektantów. No i oczywiście czy zapewnia montaż, pomiar i transport. Firmy o ugruntowanej pozycji z reguły za pomiar i transport nie pobierają opłat.

Jakie szczegóły konstrukcji drzwi są istotne?

Przy zakupie drzwi zwracamy uwagę na konstrukcję i materiał z którego są wykonane. Drzwi powinny być solidne, odporne na uszkodzenia przy normalnym użytkowaniu. Wypełnienie skrzydła drzwi powinno tłumić hałas i dźwięki. Jest to niezwykle ważne w takich pomieszczeniach jak: łazienki, WC, sypialnie czy gabinety. Unikamy raczej zakupu drzwi wypełnionych tzw. plastrem miodu. Ościeżnica powinna być również solidna, stabilna, regulowana, mogąca opasać każdą grubość muru. Można założyć , że drzwi ze średniej i wyższej półki cenowej będą spełniały te wymogi. Warto jest zainwestować więcej w porządne drzwi, w ten pierwszy mebel do naszego wymarzonego domu i cieszyć się z jego wyglądu i użytkowania przez wiele lat.

Sprawdź nasze drzwi

drzwi z kamienia menu

Drzwi z kamienia

drzwi wysokie menu

Drzwi ukryte

ULV7

Drzwi białe

classic-32-dab

Drzwi klasyczne