Ekipa montażowa
Pierwsze co możemy zrobić to ocenić „optycznie” ekipę montażową. Jak są ubrani, jakim przyjechali samochodem ( chodzi tu tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo przewożonych drzwi ) w co są wyposażeni. Czy posiadają odpowiednie narzędzia i elektronarzędzia, czy posiadają materiały do zabezpieczenia pomieszczenia podczas montażu, czy w końcu będą mieli czym posprzątać po „robocie”. Należy mieć się na baczności i ewentualnie zrezygnować z montażu gdy monter jest wyposażony tylko w młotek i śrubokręt. Raczej ten montaż się nie uda.
Miejsce docelowe montażu
Po dostarczeniu drzwi do mieszkania zwróćmy uwagę gdzie, które drzwi powinny być zamontowane. Najlepiej, aby był w tym momencie właściciel mieszkania, który zamawiał drzwi. Dość często zdarza się że np. drzwi do salonu są zamontowane do pokoju dziecka, bo tak samo wyglądają ale inaczej się otwierają i w konsekwencji mamy kłopoty z wewnętrzną logistyką lub problemy z ustawieniem mebli.
Podczas montażu nie powinniśmy doradzać , przerywać , „patrzeć na ręce „ bo to utrudnia pracę i bardzo przeszkadza. Zaczekajmy aż ekipa zamelduje, że montaż jest zakończony i przystąpmy do odbioru.
- Zwracajmy uwagę czy drzwi są osadzone w pionie, czy czasami samoczynnie się zamykają lub otwierają – to oznacza, że tego pionu nie ma.
- Sprawdźmy działanie zamków i zawiasów.
- Czy w sposób normalny pracują – lekko i bez tarcia
- Czy klamka jest poprawnie i estetycznie zamontowana i czy działa bez zarzutu, bez zacięć.
- Czy listwy ozdobne są prosto i estetycznie docięte, czy przylegają równo do ściany ( w przypadku gdy ściana jest „krzywa” listwa nie ma możliwości równego idealnego przylegania).
- Sprawdźmy czy nie ma uszkodzeń mechanicznych, głębokich zadrapań lub wyrwań. Gdy to przeoczymy będzie nam trudno później złożyć reklamację.
Sprawdź nasze drzwi