realizacja-drzwi-wewnetrzne-2013-029Ekipa montażowa

Pierwsze co możemy zrobić to ocenić „optycznie” ekipę montażową. Jak są ubrani, jakim przyjechali samochodem ( chodzi tu tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo przewożonych drzwi ) w co są wyposażeni. Czy posiadają odpowiednie narzędzia i elektronarzędzia, czy posiadają materiały do zabezpieczenia pomieszczenia podczas montażu, czy w końcu będą mieli czym posprzątać po „robocie”. Należy mieć się na baczności i ewentualnie zrezygnować z montażu gdy monter jest wyposażony tylko w młotek i śrubokręt. Raczej ten montaż się nie uda.

Miejsce docelowe montażu

Po dostarczeniu drzwi do mieszkania zwróćmy uwagę gdzie, które drzwi powinny być zamontowane. Najlepiej, aby był w tym momencie właściciel mieszkania, który zamawiał drzwi. Dość często zdarza się że np. drzwi do salonu są zamontowane do pokoju dziecka, bo tak samo wyglądają ale inaczej się otwierają i w konsekwencji mamy kłopoty z wewnętrzną logistyką lub problemy z ustawieniem mebli.

Podczas montażu nie powinniśmy doradzać , przerywać , „patrzeć na ręce „ bo to utrudnia pracę i bardzo przeszkadza. Zaczekajmy aż ekipa zamelduje, że montaż jest zakończony i przystąpmy do odbioru.

  • Zwracajmy uwagę czy drzwi są osadzone w pionie, czy czasami samoczynnie się zamykają lub otwierają  –  to oznacza, że tego pionu nie ma.
  • Sprawdźmy działanie zamków i zawiasów.
  • Czy w sposób normalny pracują – lekko i bez tarcia
  • Czy klamka jest poprawnie i estetycznie zamontowana i czy działa bez zarzutu, bez zacięć.
  • Czy listwy ozdobne są prosto i estetycznie docięte, czy przylegają równo do ściany ( w przypadku gdy ściana jest „krzywa” listwa nie ma możliwości równego idealnego przylegania).
  • Sprawdźmy czy nie ma uszkodzeń mechanicznych, głębokich zadrapań lub wyrwań. Gdy to przeoczymy będzie nam trudno później złożyć reklamację.

Sprawdź nasze drzwi

drzwi z kamienia menu

Drzwi z kamienia

drzwi wysokie menu

Drzwi ukryte

ULV7

Drzwi białe

classic-32-dab

Drzwi klasyczne